Navigace
Vratislavická kyselka Přírodní 750 ml
Vratislavická kyselka Přírodní 750 ml
Jedinečná minerální voda s CO2 přírodního původu, kterou jímáme z hloubek větších než 200 m. Při jímání a plnění nevyužíváme žádné plasty, ale výhradně technologie z ušlechtilé nerezové oceli. Vratislavická kyselka obsahuje výjimečné množství křemíku, obsah kyseliny křemičité H2SiO3 je 111 mg/l.
Cena přírodní Vratislavky je 26,50 Kč. K ceně bude přičtena záloha na lahev ve výši 6 Kč.
Popis
Možný pouze osobní odběr.
Vratislavická kyselka je přírodní minerální voda. Je zcela bez konzervatů, barviv a umělých aromat.
Je středně mineralizovaná, uhličitá, se zvýšeným obsahem kyseliny křemičité, studená, hypotonická, přirozeně sycená. Obsahuje pouze přírodní CO2, je tedy přírodně perlivá a není uměle dosycována.
Na trh ji dodáváme ve skleněných vratných lahvích o objemu 750 ml a odnést si je můžete v praktické přepravce pro 6 kusů.
Minerální voda - Vratislavická kyselka
Vratislavickou kyselku si můžete vychutnat jak čistě přírodní, tak s tradičními příchutěmi citronu a pomeranče nebo exotické maracuji. Jak přírodní, tak ochucená minerálka je zcela bez konzervantů, barviv a umělých aromat. Ochucené pak obsahují opravdovou ovocnou šťávu.
Nejlépe chutná ze skla. Podávejte chlazené (10 – 12°C). Uchovávejte v chladu a chraňte před přímým slunečním světlem. Po otevření spotřebujte do 2 dnů.
Doporučujeme konzumovat maximálně jednu láhev (750 ml) Vratislavické kyselky denně.
Vratislavická kyselka může být použita jako ochranný nápoj*, který chrání zdraví před účinky zátěže teplem v souladu s nařízením vlády č. 361/2007 Sb. Jedná se o daňově uznatelný náklad. Jako ochranný nápoj ji lze využít při výkonu celkově fyzicky náročných povolání např. ve stavebnictví, zemědělství, lesnictví a sklářském nebo gumárenském průmyslu.
*Vratislavická kyselka je přírodní středně mineralizovaná voda, která obsahuje méně než 6,5 hmotnostních procent cukru a je zdravotně nezávadná.
Historie objevu:
Minerální pramen objevil v údolí mezi Jabloncem nad Nisou a Libercem Karl Skollaude, když si v roce 1862 hloubil studnu. Nezvyklá chuť vody ho zarazila, přisuzoval ji zbytkům střelného prachu. Až po třech letech jej místní lékárník překvapil informací, že se jedná o vzácný léčivý pramen. Z blízka i zdaleka k němu začaly proudit davy lidí. Posléze na místě vznikly lázně, jejichž věž je dodnes symbolem Vratislavické kyselky. Vratislavická kyselka je čerpána ze dvou zdrojů, vrtu TV 4 Jablonec o hloubce 202 m z roku 1964 a vrtu HJ 8 Liberec o hloubce 221 m z roku 1983.